Za popolno zadovoljstvo ni dovolj kvaliteta izdelka, pač pa tudi kvalitetno izvedena storitev- parketarstvo!
Zato vam želimo parketarstvo približati v čimbolj enostavni in strokovni luči.
Za najboljšo funkcionalnost parketa moramo v prvi vrsti zagotoviti pravilno pripravo tal za lesene talne obloge. Priprava tal je izjemno pomembna pri parketarstvu. Nato moramo oceniti ustrezno pripravljenost estriha za polaganje parketov, saj lahko le tako zagotovimo brezhibno izvedeno parketarstvo. Pri parketarstvu ima polagalec pravico vizualno kontrolirati določene parametre ter opozoriti na opažene nepravilnosti.
Prostori, ki so pripravljeni za polaganje (parketarstvo) morajo imeti pravilno klimo in temperaturo. V prostoru ne sme biti prepiha, temperatura prostora mora biti najmanj 15-18°C in relativna zračna vlaga med 50-65%. Ko smo trdno prepričani da klimatski pogoji in estrih ustrezajo zahtevam za brezhibno polaganje se odločimo za vgradnjo parketa.
Parketa ne vgrajujemo v vlažne prostore, neogrevane prostore ali zunanje prostore. Zaradi svoje specifične zgradbe je les hidroskopen, zato je bolj ali manj vlažen, hkrati pa nenehno vzpostavlja ravnovesje z klimo v kateri se nahaja. V kolikor se spreminjajo klimatske razmere niha tudi lesna vlažnost. Stabilnost vlažnostnega stanja lesa je zelo težko zagotoviti. Sprememba vlažnosti povzroča tudi dimenzijsko spremembo lesa. Pri parketarstvu je stabilnost parketa odvisna od izbire materiala, postopkov v proizvodnji, pravilnih postopkov vgradnje in vzdrževanja končnega uporabnika. Relativna zračna vlažnost v tesni zvezi s temperaturo prostora mora biti v pravem ravnovesju. V kolikor ni ravnovesja pride do nezaželenega krčenja in nabrekanja lesa. Ravnovesna vlažnost v normalni klimi je 65% zračne vlažnosti pri temperaturi 20°C.
Več o parketarstvu v nadaljevanju...